Obisk YU centar Tito

Podpis Listine sodelovanja med Območno ZZB za vrednote NOB Sežana in srbskim društvom YU centar Tito

Letos poteka sedmo leto od smrti general polkovnika JLA Stevana Mirkovića (1927-2015), kratek čas častnega občana Občine Sežana in dobitnika priznanja Občine Sežana leta 2009. V marsikateri kraški vasi je namreč poskrbel za pridobitev pitne vode iz brestoviškega podzemlja. Bil je tudi pobudnik ustanovitve društva YU centar Tito v Beogradu, ki kot neprofitna organizacija deluje od leta 2008, in bil tudi njegov prvi predsednik. V torek, 13. 9., je delegacija društva YU centar Tito s predsednikom Goranom Miladinovićem na čelu prispela v Sežano, da bi z Območno zvezo združenja borcev za vrednote NOB Sežana, ki ji predseduje Bojan Pahor, podpisala Listino o sodelovanju. Podpis je potekal v prostorih Občine Sežana ob navzočnosti župana Davida Škabarja, prekomorca Izidorja Čebrona iz Nove Gorice (r. 1925), članov OO ZB NOB Divača s predsednikom Mirom Martinčičem in častnim občanom občine Sežana Srečkom Rožetom. V govoru ob podpisu listine je Bojan Pahor poudaril, da je namen sodelovanja zlasti krepitev mednarodne koalicije antifašizma, zoperstavljanje zgodovinskemu revizionizmu, potvarjanju zgodovine in njene zlorabe. Po podpisu je sledilo še polaganje venca k spomeniku posvečenemu padlim borcem in žrtvam fašističnega nasilja s področja Krasa, ki se nahaja ob sedežu Občine Sežana. Delegacija iz Srbije, ki so jo poleg predsednika Gorana Miladinovića sestavljali še Radomir Mandić, Boris Petković in Jovica Dreković, si je v okviru omenjenega obiska ogledala tudi Vojaški muzej Tabor Lokev in Park Škocjanske jame. Skupaj z Območno ZZB za vrednote NOB Sežana se je štiri članska delegacija za zaključek obiska v Sloveniji udeležila državne proslave ob 75. obletnici vrnitve Primorske k matični domovini, ki je potekala na predvečer praznika, 14. 9., v portoroškem Avditoriju.

Januar, februar:

sobota in nedelja: 10.00 – 12.00 in 14.00 – 17.00

Ostali meseci:

sreda, četrtek, petek, sobota in nedelja: 9.00 – 12.00 in 14.00 – 18.00

Velikonočni ponedeljek in praznik dela ODPRTO.

Ponedeljek in torek, božič, novo leto, dan spomina na mrtve ZAPRTO.

Za skupine ali družine je ob predhodni najavi možen ogled tudi izven urnika.

Odrasli:

8 EUR

Skupine odraslih do 20 oseb:

8 EUR

Skupine odraslih nad 20 oseb:

6 EUR

Otroci, dijaki::

4 EUR

Študentje s študentsko izkaznico::

5 EUR