Obisk ob
občinskem prazniku

Obisk delegacij Sežanskih pobratenih občin iz Bosne in Hercegovine in Republike Hrvaške ob praznovanju Sežanskega občinskega praznika avgusta 2019

V spomin na prihod prve partizanske čete na Kras in začetek oboroženega odpora proti okupatorju 28. avgusta 1941 Občina Sežana praznuje svoj občinski praznik. V počastitev občinskega praznika se vsako leto v Kosovelovem domu Sežana odvija slavnostna seja sežanskega občinskega sveta s podelitvijo plakete, priznanja in nagrade. Kot vsako leto so se tudi letos slavnostne seje, ki je potekala 23. avgusta, udeležile številne delegacije prijateljskih in pobratenih občin iz Slovenije in tujine. Naslednji dan pa smo v Vojaškem muzeju Tabor Lokev preko Območnega združenja Zveze borcev za vrednote NOB Sežana in njenega predsednika Bojana Pahorja gostili delegacije slavnostne seje iz občin Bosne in Hercegovine ter Republike Hrvaške. Z velikim zanimanjem so si muzej ogledali predstavniki občine Ilidža in Hadžići iz sarajevskega kantona skupaj s predstavniki Združenja antifašistov in borcev NOR Ilidže in Hadžićev, predstavniki občine Srebrenik iz tuzlanskega kantona in predstavniki občine Rab.