Obisk delegacije

Obisk delegacije združenja Jugoslovenski centar Tito iz Beograda

V soboto, 14. septembra 2019 je Vojaški muzej Tabor Lokev obiskala delegacija združenja Jugoslovanskega centra Tito iz Beograda s predsednikom Goranom Miladinovićem. Delegacija si je z velikim zanimanjem ogledala Vojaški muzej, predvsem obdobje fašizma na Primorskem in 2. svetovno vojno. V spremstvu slovenskih pripadnikov ZZB za vrednote NOB so pot nadaljevali v Štanjel, od tu pa na proslavo v Ajdovščino ob 76. obletnici priključitve Primorske k matični domovini Sloveniji.

Njihovo združenje je ustanovil upokojeni general polkovnik JLA Stevan Mirkovič leta 1997 z namenom ohranjanja in negovanja vrednot narodnoosvobodilnega boja druge svetovne vojne na tleh Jugoslavije in spomina na vrhovnega poveljnika NOV in POJ ter predsednika SFRJ Josipa Broza Tita.