Častni občan Srečko Rože

V petek, 27. avgusta 2021 je v Kosovelovem domu Sežana potekala slavnostna seja sežanskega občinskega sveta. Župan David Škabar je po odločitvi občinskega sveta v imenu Občine Sežana podelil dva naziva častnega občana. Naziv častnega občana je ob Pavlu Skrinjarju iz Križa pri Sežani bil podeljen tudi Srečku Rožetu iz Prelož pri Lokvi, lastniku in vodji Vojaškega muzeja Tabor Lokev. Naziv častnega občana Občine Sežana mu je bil podeljen za posebne zasluge pri ohranjanju kulturne in etnološke dediščine ter izjemno predanost in požrtvovalnost na vseh področjih življenja in dela, ki prispevajo k napredku v umetnosti, kulturi in znanosti občine Sežana. Poleg podelitve nazivov »častni občan« je župan izročil še nagrado Občine Sežana kot najvišje občinsko priznanje Bojanu Podgoršku za dolgoletno ustvarjalno delo na kulturnem področju in priznanje Občine Sežana Jordanu Guštinu za dolgoletno vodenje Jamarskega društva Sežana, prispevek k razvoju jamarstva in jamarsko reševalne službe.

Januar, februar:

sobota in nedelja: 10.00 – 12.00 in 14.00 – 17.00

Ostali meseci:

sreda, četrtek, petek, sobota in nedelja: 9.00 – 12.00 in 14.00 – 18.00

Velikonočni ponedeljek in praznik dela ODPRTO.

Ponedeljek in torek, božič, novo leto, dan spomina na mrtve ZAPRTO.

Za skupine ali družine je ob predhodni najavi možen ogled tudi izven urnika.

Odrasli:

7 EUR

Skupine odraslih do 20 oseb:

7 EUR

Skupine odraslih nad 20 oseb:

5 EUR

Otroci, dijaki::

3 EUR

Študentje s študentsko izkaznico::

4 EUR